Haber

Gençler ve Büyükler Jimnastik Türkiye Pist Şampiyonası Mersin’de yapıldı

Gençler ve Büyükler Jimnastik Türkiye Pist Şampiyonası’nın 3. etabı Mersin’de gerçekleştirildi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Mersin Jimnastik Salonu’nda düzenlenen etkinlikte sporcular serbest stil ve sürat parkurunda yarıştı.

Büyükler kadınlar serbestte Ebrar Pakırdaş birinci, Eylül Nisa Uğuz ikinci, Esmanur Balgül ise üçüncü oldu. Sürat parkurunda Esmanur Balgül ve Esra Karabağ altın madalyayı, Ebrar Pakırdaş ise bronz madalyayı kazandı.

Genç kadınlar serbestte Benan Işıl Gürol birinci, Rümeysa Karali ikinci, Cansu Gezer üçüncü oldu. Sürat parkurunda Rümeysa Karali altın madalya, Sude Naz Anaç gümüş madalya, İrem Acımış ve Fikriye Fidancı ise bronz madalya kazandı.

Büyük erkekler serbestte Furkan Burak Saatci altın, Tuğra Tekeş gümüş, Ahmet Recep Cinkavuk ise bronz madalya kazandı. Sürat parkurunda Hüseyin Çelik birinci olurken, Furkan Burak Saatçi ve Mert Ali Bek ikinci oldu.

Genç erkekler serbestte ise Yiğit Uzunluk altın, Toprak Topuz gümüş, Metehan Topçu ise bronz madalya kazandı. Sürat parkurunda Toprak Topuz birinci, Metehan Topçu ikinci, Yiğit Uzunluk ise üçüncü oldu.

alapliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu