Haber

GSB yurtlarında depremin yaraları sarılıyor

– GSB yurtlarında depremin yaraları sarılıyor

ANKARA – Gençlik ve SporSağlık Bakanlığı’na ait yurtlarda kalan depremzedeler, depremin yaralarını GSB yurtlarında sarıyor.

Ülke genelindeki tüm GSB yurtlarında görev yapan depremzedeler; Barınma, yeme-içme gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Yurtlarda depremden etkilenen vatandaşlarımız için çeşitli etkinlikler, eğitimler, sosyal ve sportif faaliyetler de gerçekleştiriliyor. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçesinde meydana gelen ve 10 ili etkisi altına alan depremin ardından çeşitli GSB yurtlarında misafir edilen depremzedeler, yurtlarda verilen hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, yetkililer tarafından gösterilen yakın ve samimi ilgiye dikkat çekti. depremin yaralarının sarılmasında büyük önem taşıyordu.

“Sonsuz Hizmet”

Deprem felaketinin ardından GSB yurtlarında yaralarını saran depremzedelerden Emine Taşdemir, “Gaziantep’ten torunlarımla GSB Yurtlarına geldik. Yurtta bize kapılarını açtılar. Çok şükür. Bize günde 3 öğün yemek veriyorlar. Hizmetleri bitmiyor. Hastanemize kadar yolumuz var. Allah’a şükür şimdi ne isteyelim. Çok şükür kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Diğer depremzedelerden Hanife Erdoğan ise “Hatay’dan GSB Yurt’a geldim. Başından sonuna kadar tüm personelden Allah razı olsun. Söylediğimiz hiçbir şey imkanlar dahilinde reddedilmiyor. Tüm vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor. Kendilerine bu konuda çok teşekkür ediyoruz” dedi. ,

“8 kişilik bir aile olarak buraya geldik. Tesislerimiz çok iyi. Devletimizden Allah razı olsun. Şu anda buradayız.

Gençlik merkezinin düzenlediği bir etkinliğe geldik. O etkinlik çerçevesinde lunapark ve oyun alanlarına geldik. Oğlum kızımı oynuyorum. Depremin yaralarını bir nebze olsun sarmaya çalışıyoruz” dedi.

“Evimizde gibiyiz”

Adıyamanlı Veysel Pekaydın,

“Burada ev gibiyiz. İçerisi sıcak. Sıcak suyumuz var. Yemeğimiz var. Bir sıkıntımız yok. Bezden mamaya kadar genel temel ihtiyaçlarımızın hepsi karşılanıyor. Şu an evdeyiz. Ben” tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Allah razı olsun.” , Gülistan Ceylan, “Hatay’da evim yıkıldı. Sonra bizi buraya kabul ettiler. Çok şükür yöneticilerimiz çok iyi, çok ilgililer, bizimle çok iyi ilgileniyorlar.” Hatay’daki depremden sağ kurtulan Pördiye Cellatı da, “Depremden sonra gönüllüler bizi buraya getirdiler. Çok şükür burada bize yuva açtılar, yuva oldular. Bu bize çok moral verdi. müdürümüz her zaman yanımızda. Eksik olmayın, hamdolsun hepiniz varsınız” dedi.

carsamba-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu