Haber

ABD Onur Madalyasını Reddeden Emekli Albay Orkun Özeller’in Locaya Girmesine İzin Verilmedi!

İncirlik’te görev yaptığı sırada Amerika’nın verdiği şeref madalyasını “Bu madalyayı verenler YPG ile işbirliği içindedir” diyerek reddeden ve mülteci sorununa ilişkin açıklamalarda bulunan emekli Albay Orkun Özeller’in, bu madalyayı vermediği ortaya çıktı. Ankara Merkez Askeriye’ye kabul edildi.

Bugün Ankara Merkez Askerlik Merkezi’ne giden emekli Albay Orkun Özeller, turnikede giriş kartını okuttuktan sonra girişinin yasaklandığını öğrendi.

Konuyla ilgili Cumhuriyet’e açıklama yapan Özeller, yasağın mülteci meselesinin gündeme getirilmesiyle ilgili olabileceğini söyledi.

‘İran sınırına gittiğim için böyle bir karar verildiğini düşünüyorum’diyen Özeller, şöyle devam etti: ‘Mülteciler konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyorum. Hala sınırdaki durumu göremeyen ve tehlikenin farkında olmayanların, ettikleri askerlik yeminini sorgulaması gerekiyor. Bu ülkenin düşmanlarını sevindirdiler.’

Konuyla ilgili bilgi almak için Cimer’e yazacağını belirten Özeller, “Türk Silahlı Kuvvetleri bizim baş tacımızdır. Türk Silahlı Kuvvetlerini yönetenlerin aldığı bu tür kararlar kurumu yıpratamaz. Kimin empoze ettiğini bilmiyorum.” ne desteğiyle böyle bir yasak.”

Uygulanan yasağa bir başka tepki de emekli Hakim Albay ve YETERLİ Partisi Genel Lider Başdanışmanı Ahmet Zeki Üçok’tan geldi.

Üçok konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

‘Teröristlerin ülkeye girişini engelleyemeyen Milli Savunma Bakanlığı, ülkesine onurla hizmet eden Orkun Özeller’in Askerhane’ye girişini engelledi.’

haberseydikemer.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu